Polacy na Igrzyskach Olimpijskich – 29. lipca

0

29 lipca, czwartek: POLACY

TENIS:

Iga Świątek i Łukasz Kubot odpadli w ćwierćfinale turnieju miksta podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polscy tenisiści przegrali z zawodnikami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego – Jeleną Wiesniną i Asłanem Karacewem 4:6 i 4:6.
Świątek i Kubot byli ostatnimi przedstawicielami polskiego tenisa, którzy byli jeszcze w Tokio w grze.

GOLF
Z powodu burzy krążącej pierwsza runda olimpijskiego turnieju golfa mężczyzn została przerwana. Adrianowi Meronkowi udało się przejść 17 z 18 dołków, notując na karcie +1. Liderem jest Austriak Josef Straka, który pełną osiemnastkę zakończył wynikiem -8 uderzeń

JUDO
Beata Pacut odpadła w 2. rundzie turnieju w kategorii 78 kg. Polka przegrała przez ippon z Japonką Shori Hamadą.

ŁUCZNICTWO
Łucznik Sławomir Napłoszek odpadł w 1/32 finału turnieju indywidualnego. Polak przegrał z Holendrem Stevem Wijlerem 4:6.

Sylwia Zyzańska przegrała z Włoszką Lucillą Boari 0:6 w pierwszej rundzie i odpadła z rywalizacji. Polka przegrała wszystkie trzy sety.

PŁYWANIE
Radosław Kawęcki awansował do finału 200 m st. grzbietowym mężczyzn z czasem 1.56,68, co dało mu siódmy wynik w półfinale.

STRZELECTWO
Klaudia Breś z dorobkiem 285 pkt zajmuje 35. miejsce po rywalizacji w strzelectwie w pistolecie sportowym 25 m – precyzja. Przed zawodniczkami jeszcze rywalizacja w eliminacjach na szybkość. Do finału awansuje czołowa “ósemka”.

Sandra Bernal nie zdołała awansować do finału w strzeleckim trapie. Polka zajęła dziewiąte miejsce w dwudniowych eliminacjach z dorobkiem 118 pkt w pięciu rundach.

WIOŚLARSTWO

Polska dwójka podwójna wagi lekkiej Jerzy Kowalski-Artur Mikołajczewski zajęła 2. miejsce w finale B. W całych zmaganiach Polacy uplasowali się na 8. lokacie. Złoty medal w tej konkurencji wywalczyli Irlandczycy.

ŻEGLARSTWO
Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar utrzymały prowadzenie po czterech wyścigach żeglarskiej klasy 470. W czwartek zajęły drugie oraz piąte miejsce.

Zofia Noceti-Klepacka w ostatnim czwartkowym starcie w żeglarskiej klasie RS:X zajęła siódme miejsce i awansowała do wyścigu medalowego. Polka po 12 wyścigach jest dziewiąta.

Wśród mężczyzn w tej samej klasie Piotr Myszka zajmuje 4. miejsce. W czwartek Polak uplasował się kolejno na: 9,5 i 2 pozycji. Myszka zakwalifikował się tym samym do sobotniego wyścigu medalowego. Myszka traci do trzeciego miejsca trzy punkty. Magdalena Kwaśna plasuje się na 16. pozycji po czterech dniach rywalizacji w żeglarskiej klasie Laser Radial. W czwartkowych wyścigach Polka zajęła 18 i 13 miejsce.
Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajmują 13. miejsce po trzecim dniu rywalizacji w żeglarskiej klasie 49er. W czwartkowych wyścigach Polacy plasowali się na 9. i 10. pozycji.

PŁYWANIE

Polska sztafeta mieszana 4 x 100 metrów stylem zmiennym nie awansowała do finału rywalizacji podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. W swoim wyścigu eliminacyjnym zajęła 5. miejsce, ale po jego zakończeniu została zdyskwalifikowana. W naszej drużynie wystąpili Paulina Peda, Jan Kozakiewicz, Jakub Majerski i Kornelia Fiedkiewicz. Najszybciej popłynęli Brytyjczycy.

—————

Pływaczka Laura Bernat awansowała do półfinału rywalizacji na 200 m stylem grzbietowym. Niespełna 16-letnia Polka w swoim wyścigu kwalifikacyjnym zajęła 5. miejsce z czasem 2:10,37. To 13. rezultat eliminacji.

——————

Pływak Jakub Majerski awansował do półfinału rywalizacji na 100 m stylem motylkowym. W swoim wyścigu eliminacyjnym zajął 2. miejsce z czasem 50,97 sek., co dało mu 3. rezultat kwalifikacji. Majerski poprawił tym samym rekord Polski. Odpadł Paweł Korzeniowski. 36-latek, dla którego są to piąte igrzyska w karierze, był siódmy w swoim wyścigu kwalifikacyjnym i został sklasyfikowany ostatecznie na 22. pozycji.
——————

Jeździec Paweł Spisak nie wystąpi w WKKW podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Banderas, czyli koń, którego dosiada na co dzień, nie przeszedł pierwszego przeglądu weterynaryjnego i nie został dopuszczony do rywalizacji. Spisaka, który miał wystartować na igrzyskach po raz piąty w karierze, zastąpił w polskiej ekipie rezerwowy Jan Kamiński. Drużynę uzupełniają jeszcze dwie panie: Małgorzata Cybulska i Joanna Pawlak. Początek zmagań w WKKW – w piątek.