Polska: od dziś rosną rachunki gospodarstw domowych za gaz i prąd

0
Fot. prawo.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Od dziś rosną rachunki gospodarstw domowych za gaz – cena gazu wysokometanowego wyniesie 239 złotych za megawatogodzinę. Do końca czerwca ceny tego surowca były zamrożone na poziomie nieco ponad 200 złotych za megawatogodzinę. Do wczoraj obowiązywały tarcze ochronne na gaz i prąd.

Nową taryfę dla największego detalicznego sprzedawcy gazu w Polsce – PGNiG OD – Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził w ubiegły tygodniu. 

Mariusz Marszałkowski redaktor naczelny portalu portalu Polon.pl powiedział, że łącznie rachunki za gaz gospodarstw domowych korzystający z tego sprzedawcy wzrosną średnio o 20 procent. Zwrócił uwagę, że to o ile wzrosną rachunki będzie zależało od tego, do czego dane gospodarstwo używa gazu. W przypadku kuchenkowiczów koszt miesięczny będzie wyższy o ok. 5-6 złotych miesięcznie. Natomiast w przypadku osób, które ogrzewają domy gazem to wzrost średnioroczny jest szacowany na około 100 złotych miesięcznie.

Od dziś rosną również ceny za energię elektryczną dla gospodarstw domowych. Urząd Regulacji Energetyki poinformował, że w drugim półroczu rachunek za energię elektryczną w gospodarstwie domowym, którego roczne zużycie nie przekracza dwóch megawatogodzin, wzrośnie o 27 złotych i 50 groszy miesięcznie. Szacuje się, że w Polsce jest 90 procent takich odbiorców.

W związku z tym, że od lipca przestają obowiązywać tarcze ochronne na energię, część gospodarstw domowych będzie się mogła ubiegać o bon energetyczny.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!