KO i PiS o kolejnych nagraniach ws. Funduszu Sprawiedliwości

0
Fot. Gov.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

“Taśmy mogą być zmanipulowane” – mówi polityk Suwerennej Polski Michał Wójcik. TVP Info publikuje kolejne nagrania w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. O rozdysponowaniu środków na pomoc psychologiczną rozmawiają na nich były dyrektor departamentu w ministerstwie sprawiedliwości Tomasz Mraz z ówczesnym wiceszefem resortu Marcinem Romanowskim. Ustalenia o tym do kogo trafią pieniądze zapadają jeszcze przed ogłoszeniem konkursu.

Były wiceminister sprawiedliwości, poseł klubu PiS Michał Wójcik mówi, że Tomasz Mraz jest dla niego osobą niewiarygodną, a jego zeznania na posiedzeniu zespołu ds. rozliczeń PiS nazwał „bzdurami i bredniami”. 

Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej mówi o ręcznym sterowaniu środkami z Funduszu Sprawiedliwości za czasów poprzedniego rządu. „Zamiast na pomoc ofiarom przestępstw, pieniądze szły na agitację wyborczą i promocje polityków Suwerennej Polski” – dodawał. W jego ocenie, taśmy są materiałem dowodowym dla prokuratury, a Marcin Romanowski powinien stracić poselski immunitet.

Wcześniej media ujawniły nagrania rozmów byłego wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego i byłego prokuratora regionalnego w Warszawie Jakuba Romelczyka. Obie strony ustalają między innymi taktykę dotyczącą zawiadomienia, jakie na Zbigniewa Ziobrę w 2022 roku złożył w prokuraturze poseł KO Witold Zembaczyński.

W środę na posiedzeniu parlamentarnego zespołu do spraw rozliczeń PiS były pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości Tomasz Mraz zeznał, że konkursy do Funduszu były przygotowywane pod konkretne, często partyjne cele i były ustawiane przez polityków Suwerennej Polski. Politycy tego ugrupowania po jego zeznaniach zarzucili kierującemu zespołem Romanowi Giertychowi gangsterskie metody.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!