USA: rząd Bidena obawia się prowokacji Rosji i Korei Północnej przed wyborami

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Administracja prezydenta Joe Bidena jest coraz bardziej zaniepokojona zacieśniającym się sojuszem wojskowym pomiędzy Rosją a Koreą Północną. Według telewizji NBC, amerykański wywiad podejrzewa, że oba kraje mogą przygotowywać prowokację, by pomóc Donaldowi Trumpowi w wyborach prezydenckich. 

Amerykanie przygotowują się na podjęcie przez Koreę Północną coraz bardziej prowokacyjnych działań w okresie poprzedzającym listopadowe wybory. “Nie mamy wątpliwości, że Korea Północna będzie prowokować w tym roku. To tylko kwestia skali tej eskalacji” – powiedział NBC News urzędnik amerykańskiego wywiadu. Służby specjalne USA podejrzewają, że Kim Dzong Un może podjąć te działania za namową Władimira Putina, by wywołać kolejny kryzys międzynarodowy przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych i osłabić szanse na reelekcję prezydenta Joe Bidena. 

Przedstawiciele amerykańskich władz wskazują na zacieśniający się sojusz wojskowy pomiędzy prezydentem Rosji a przywódcą Korei Północnej, który może znacznie rozszerzyć możliwości nuklearne Pjongjangu i zwiększyć napięcia w regionie Azji i Pacyfiku. NBC przypomina, że Rosja ingerowała w amerykańskie wybory w 2016 roku, aby pomóc Donaldowi Trumpowi.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!