Premier Donald Tusk: nie ma limitów środków, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Polski

0
Fot. Facebook: Donald Tusk
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Donald Tusk zapewnił żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej o pełnym wsparciu ze strony państwa polskiego.
Po odprawie z wojskowymi i Strażą Graniczną w miejscowości Karakule na Podlasiu szef rządu oświadczył, że nie ma mowy o jakimkolwiek oszczędzaniu, jeśli chodzi o bezpieczeństwo kraju. “Złożyłem deklarację wobec waszych dowódców dzisiaj, że nie ma limitów środków, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Polski” – powiedział premier.

“Tak jak postanowiliśmy już dawno, że nie będziemy oszczędzać na bezpieczeństwie wtedy, kiedy myślimy o wyposażeniu żołnierzy Wojska Polskiego w najnowocześniejszą broń, to chcę tutaj powiedzieć, że nie będzie także limitów, jeśli chodzi o zabezpieczenie granicy i inne służby, takie jak Straż Graniczna, policja tu działające mogą liczyć i – przekonacie się państwo wszyscy – będą mogli liczyć na nas także w przyszłości, jeśli chodzi o sprzęt” – mówił Donald Tusk.

Szef rządu zapewnił żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej, że “państwo polskie i polski rząd jest z nimi w każdej sytuacji”. Dodał, że zależy mu również na tym, by opinia publiczna wiedziała coraz więcej o niezwykle trudnej służbie ludzi zaangażowanych w ochronę polskiej granicy.

Donald Tusk mówił też o potrzebie ufortyfikowania granicy wschodniej. Poinformował, że rozmowy w tej sprawie już trwają. Premier podkreślił przy tym, że będzie musiała się w to włączyć także Unia Europejska, bo jest to jej zewnętrzna granica. “Nie mam żadnych wątpliwości, że cała Europa – i wiem, że to uzyskamy – będzie musiała zainwestować w swoje bezpieczeństwo, inwestując w bezpieczeństwo naszej granicy” – zaznaczył premier.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!