S. Hołownia: Obecność w UE jest polską racją stanu

0
Fot. Facebook: Szymon Hołownia
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Lider Polski 2050 i marszałek Sejmu Szymon Hołownia powiedział, że obecność w Unii Europejskiej jest polską racją stanu, ale mamy prawo mówić, co we wspólnocie jest do zmiany. Podczas konwencji Trzeciej Drogi w Warszawie Szymon Hołownia wymieniał, jakie zadania w europarlamencie stawia sobie koalicja. Wśród nich jest ochrona producentów.

Zaznaczył, że producent europejski nie powinien spełniać wyższych standardów niż producenci spoza unii. „Wprowadźmy cła, zbudujmy tak konstrukcję rynku, żeby nie zalewał nas dumpingowy towar z miejsc, które nie muszą spełniać tak wysokich standardów” – mówił marszałek. 

Lider Polski 2050 powiedział, że bezpieczeństwo, które dotąd było delegowane do NATO, musi stać się bardzo ważnym tematem we wspólnocie europejskiej. Wskazywał, że powinien zostać powołany komisarz do spraw obrony w Unii Europejskiej oraz budżet na obronność, a pieniądze, które zostaną z KPO powinny ten budżet zasilić. 

Trzecia Droga liczy na dwucyfrowy wynik oraz siedem lub osiem mandatów w europarlamencie. Do wyborów, które będą 9 czerwca, koalicja idzie z hasłem „Bądźmy sobą w Europie”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!