Polska: uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2022/2023

0
Fot. powiatczestochowski.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Młodzież wróciła po dwóch miesiącach wakacji do szkół. Nowy rok szkolny rozpoczęło dzisiaj ponad 4 miliony 600 tysięcy uczniów. Razem z polskimi uczniami rok szkolny zaczynają także uczniowie z Ukrainy, którzy przyjechali do Polski po rozpoczęciu wojny.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Warszawie Tomasz Ziewiec mówi, że w jego szkole także będą się uczyli młodzi Ukraińcy. “Mamy już doświadczenia wcześniejsze z takiej fali, kiedy do Warszawy przyjeżdżały ze swoimi rodzinami dzieci z Wietnamu. Dzieci pracowite, które pokazywały w ciągu nauki szkolnej, że potrafią nie tylko nauczyć się świetnie języka polskiego, ale także potrafią dobrze zdawać egzaminy. Mamy nadzieję, że nasi goście z Ukrainy, będą w sposób podobny podchodzili do swoich zadań szkolnych. I że szybko nadrobią te braki i będą dorównywać naszym uczniom, jeżeli chodzi o realizację podstawy programowej” – mówi dyrektor.

W minionym roku szkolnym według danych z sierpnia tego roku w polskich szkołach uczyło się prawie 180 tysięcy dzieci, które uciekły przed wojną na Ukrainie. Uczniowie z Ukrainy, którzy są w Polsce mogą także uczyć się zdalnie w ukraińskim systemie edukacji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!