Bartłomiej Kubkowski od ponad doby płynie wpław z Polski do Szwecji

0
Fot. Instagram: b.kubkowski
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Bartłomiej Kubkowski od ponad doby płynie wpław z Polski do Szwecji. Trasa ma 170 km w linii prostej. Bartłomiej Kubkowski wszedł do Bałtyku na plaży w Koszalinie, a celem jest Kaseberga w Szwecji. Polak ma szansę zostać pierwszym człowiekiem, który przebędzie taką trasę. Wystartował w poniedziałek przed południem. Za sobą ma już ponad 100 kilometrów. Przeprawę Kubkowskiego można śledzić na radarze. 

Do wyprawy Kubkowski przygotowywał się przez rok. Przewidywany czas w wodzie to 60 godzin. W tym czasie Kubkowski nie zamierza spać. Ekipa nadzorująca jego przeprawę przygotowała mu natomiast posiłki w formie płynnej i stałej. Będą one przekazywane na specjalnym przenośniku. 

Kubkowskiego obowiązują też określone zasady. Odkąd wszedł do wody, nie może dotknąć łodzi czy korzystać z pomocy płetw. Cała trasa jest nagrywana od samego początku do końca. Przeprawa ma też tzw. drugie dno. Kubkowski powiedział, że trasę tę dedykuje dzieciom z Fundacji cancer FIGHTERS, dla których zorganizował zbiórkę na Instagramie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!