Illinois: Darren Bailey otrzymał poparcie związku zawodowego policjantów

0
Bailey
Fot. 25newsnow.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Republikański kandydat na gubernatora Illinois Darren Bailey otrzymał poparcie związku zawodowego policjantów – Illinois Fraternal Order of Police (FOP). Przemawiając w poniedziałek w głównym biurze FOP w Chicago, Bailey mówił o swoim wsparciu dla organów ścigania i zwrócił uwagę na rosnącą w naszym stanie przestępczość.

„Liczba morderstw w Chicago wzrosła o 60 procent od czasu objęcia przez Lori Lightfoot urzędu burmistrza miasta i przez J.B. Pritzkera stanowiska gubernatora Illinois. W 2021 roku, wskaźnik morderstw w Chicago osiągnął rekordowy poziom nienotowany od kilku dekad. Tylko w ten weekend w Wietrznym Mieście 52 osoby zostały ranne, w tym 7 śmiertelnie.” – powiedział Bailey. Kandydat na gubernatora Illinois dodał, że J.B. Pritzker jest zbyt łagodny w walce z przestępczością i prezentuje antypolicyjne poglądy. 

W poniedziałek w głównej siedzibie FOP głos zabrał prezydent unii Joe Catanzara, który poinformował, że nie będzie startował w wyścigu o fotel burmistrza Chicago, a zamiast tego skoncentruje się na staraniach o reelekcję na stanowisko prezydenta związku zawodowego policjantów Illinois.

Wybory gubernatorskie odbędą się 8 listopada.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!