170 lat przyjemności z E.Wedel! Marka świętuje swój jubileusz

0
42
Fot. materiały prasowe - E. Wedel
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wedlowska czekolada, delikatne i lekkie pianki Ptasie Mleczko®, kultowy baton Pawełek, czy wyjątkowy Torcik Wedlowski – to tylko część czekoladowych słodkości, które od 170 lat dostarcza E.Wedel! Początki polskiej marki sięgają połowy XIX wieku, kiedy Karol Wedel otworzył pierwszą firmową cukiernię oraz małą przyzakładową manufakturę czekolady w Warszawie. W tym roku marka świętując 170. urodziny, zachęca do wspólnej celebracji kultowych słodkości.

Początki słodkiej historii

Wszystko zaczęło się w 1851 roku, kiedy to Karol Wedel, młody cukiernik z Berlina, otworzył pierwszy firmowy sklep wraz z niewielką manufakturą czekolady przy ul. Miodowej w Warszawie. Bardzo szybko zyskał popularność w stolicy dzięki pysznym ciastom, tym samym bez wątpienia rozpoczął w stolicy czekoladową rewolucję. Warszawiacy pokochali cukiernię i zachwycali się smakami, których dotąd nie znali. Następnie, syn Karola, który przez długi czas pełnił rolę kierownika, w 1872 roku otrzymał Fabrykę Czekolady w prezencie ślubnym, przeniósł zakład do kamienicy przy ulicy Szpitalnej. Po dziś dzień znajduje się tam najstarsza Pijalnia Czekolady E.Wedel „Staroświecki Sklep”. Po jego śmierci, kolejnym właścicielem został jego syn – Jan Wedel, który szybko został okrzyknięty wizjonerem. Z sukcesem stosował nowoczesne metody produkcji i zarządzania, był szanowany i uwielbiany przez pracowników.

W latach 30. przeniósł Fabrykę na ul. Zamoyskiego w Warszawie, która w tym miejscu funkcjonuje aż do dzisiaj. Wielbiciele czekoladowych przysmaków na co dzień mogą próbować słodkości autorstwa wnuka Karola Wedla, czyli Jana Wedla, w tym m.in. kultowe pianki Ptasie Mleczko®, wprowadzone na rynek w 1936 roku.

Kultowe Ptasie Mleczko® świętuje 85 urodziny

Marka E.Wedel celebrując swój jubileusz, wprowadziła do oferty nowy smak kultowych pianek Ptasie Mleczko®. Ten znany przysmak to efekt podróży Jana Wedla po Francji, który opracował w 1936 r. recepturę lekkich waniliowych pianek oblanych oryginalną wedlowską czekoladą. Degustując słodycz, zapytał swoich współpracowników „Czego potrzeba do szczęścia człowiekowi, który już wszystko posiada?”. Wtedy ktoś odpowiedział: „tylko ptasiego mleka”. I oto powstała nazwa lekkich pianek w
czekoladzie, które okazały się absolutną innowacją na rynku słodyczy. Obecnie w stałej ofercie tego wyrobu, znajduje się aż siedem smaków, w tym najbardziej popularne Ptasie Mleczko® Waniliowe. W tym roku z okazji 170-lecia istnienia, marka poszerzyła portfolio, wprowadzając nowość – pianki Ptasie Mleczko® Waniliowe w mocno gorzkiej czekoladzie 80%. Ten jubileuszowy produkt to doskonałe połączenie słodkiego i nieco wytrawnego smaku. To przełamanie smaków, które zapewnia bardziej intensywne i wyraziste odczucia płynące z delektowania się tą słodyczą. Pianki powstały z myślą o celebrowaniu szczególnych momentów – do takich chwil należy 170 rocznica istnienia marki.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!