Do Watykanu dotrze jutro świąteczna choinka

0
681
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Do Watykanu dotrze jutro świąteczna choinka. W tym roku podarowała ją papieżowi Franciszkowi gmina Andalo we Włoskim Trydencie. Obok niej stanie szopka z Peru, autorstwa pięciu znanych artystów z okolic górskiego miasta Huancavelica w Andach.
28- metrowy świerk przez kilka dni będzie osadzany w wielkiej betonowej podstawie, którą już wcześniej umieszczono na Placu Świętego Piotra, a potem zawisną na nim bombki i ledowe światła o niskim zużyciu energii. Choinkę i szopkę zainauguruje 10 grudnia o 17.00 przewodniczący Gubertantoratu Państwa Watykańskiego, Fernando Vérgez Alzaga. Tego samego dnia papież przyjmie na audiencji autorów i darczyńców choinki. 

O tym skąd pochodzi tegoroczna szopka papież wspomniał już 24 października po modlitwie Anioł Pański. W tym roku składa się ona z trzydziestu elementów i nawiązuje do dwóchsetlecia niepodległości Peru oraz życia społeczności Andów. Symbolizuje powszechne wezwanie do zbawienia każdego mężczyzny i kobiety na Ziemi, bez względu na ich język, narodowość i kulturę. Naturalnych rozmiarów postaci Dzieciątka Jezus, Marii i Józefa oraz Trzech Magów, wykonane z ceramiki i zdrewniałej agawy, zostaną odziane w typowe kostiumy z regionu, w którym powstały. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!