USA: Mike Pence odwiedzi w styczniu Polskę

0
942
Mike Pence spotkanie
Fot. Twitter: Mike Pence
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Aktualizacja: Szef Gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że w styczniu nie jest planowana wizyta wiceprezydenta Mike Pence’a w Polsce. Przypomniał, że do 17 stycznia mają obowiązywać w naszym kraju kwarantanna narodowa i nie ma nawet możliwości przygotowania takiej wizyty. 

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence odwiedzi Polskę przed objęciem władzy w Waszyngtonie przez nową administrację. Według amerykańskich mediów, wizyta ma podkreślić osiągnięcia rządu prezydenta Donalda Trumpa w polityce zagranicznej. 

6 stycznia amerykański wiceprezydent będzie przewodniczył posiedzeniu obu izb Kongresu, podczas którego ma zostać oficjalnie ogłoszony wynik głosowania Kolegium Elektorów, które wybrało Joe Bidena na prezydenta. Jak informuje telewizja NBC, powołując się na rządowe dokumenty, jeszcze tego samego dnia Mike Pence uda się w podróż, która obejmie Bahrajn, Izrael i Polskę. 

Wiceprezydent będzie przebywał poza Stanami Zjednoczonymi do 11 stycznia. Będzie to jego pierwsza podróż zagraniczna od początku pandemii koronawirusa. Według NBC, Mike Pence wykorzysta ją do podkreślenia dokonań administracji Donalda Trumpa w polityce zagranicznej, w tym normalizacji stosunków pomiędzy Izraelem a państwami Zatoki Perskiej. Amerykańscy dziennikarze przypominają też, że nazwisko Mike’a Pence’a pojawia się wśród potencjalnych republikańskich kandydatów w wyborach w 2024 roku. Biuro prasowe wiceprezydenta jak dotąd nie odpowiedziało na prośbę Polskiego Radia o potwierdzenie informacji o planowanej wizycie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!