Nagroda FIFA 2020: Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem!

Wiadomości sportowe

0
954
Robert Lewandowski nagroda FIFA
Fot. Fifa Football Awards
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Robert Lewandowski został uznany najlepszym piłkarzem świata w 2020 roku w plebiscycie FIFA The Best, organizowanym przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej. Gala odbyła się w Zurychu, choć główni bohaterowie obecni byli na niej tylko wirtualnie. Prezydent FIFA Gianni Infantino wręczył jednak Lewandowskiemu statuetkę osobiście.

Poniżej transmisja wideo z całego wydarzenia (Robert Lewandowski zostaje ogłoszonym zwycięzcą od momentu 02:06:30

Gracza roku wybrali selekcjonerzy oraz kapitanowie drużyn narodowych, wytypowani dziennikarze i kibice. W finałowej trójce oprócz kapitana reprezentacji Polski znaleźli się też: Argentyńczyk Lionel Messi z Barcelony i Portugalczyk Cristiano Ronaldo z turyńskiego Juventusu. 

32-letni Lewandowski to pierwszy polski piłkarz wyróżniony w ten sposób. W branym pod uwagę przy tym plebiscycie okresie – od 20 lipca 2019 roku do 7 października 2020 roku – we wszystkich rozgrywkach strzelił w sumie 64 gole. Urodzony w Warszawie napastnik Bayernu Monachium w ostatnich miesiącach wygrał wszystko co było możliwe w klubowej piłce – na czele z triumfem w Lidze Mistrzów. Wygrał również Superpuchar Europy, niemiecką Bundesligę, Puchar Niemiec i Superpuchar Niemiec. Został królem strzelców Ligi Mistrzów, Bundesligi i Pucharu Niemiec. 
To następne wielkie indywidualne wyróznienie dla Lewandowskiego, który wcześniej został już m.in. najlepszym piłkarzem sezonu UEFA.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!