Watykan – prezydent Andrzej Duda na audiencji u papieża Franciszka

0
1211
ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Dziś w Watykanie papież Franciszek przyjmie na audiencji prezydenta Andrzeja Dudę. To będzie główny punkt trzeciego i ostatniego dnia wizyty pary prezydenckiej na Półwyspie Apenińskim.

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że rozmowa z Ojcem Świętym będzie dotyczyła między innymi sytuacji w Polsce. Wcześniej prezydencki minister Krzysztof Szczerski zapowiadał, że spotkanie zogniskuje się wokół tematyki społeczno-gospodarczych skutków pandemii koronawirusa oraz sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Para prezydencka przyjedzie na watykański dziedziniec świętego Damazego o 10:15 czasu lokalnego (3:15 am czasu chicagowskiego). Kwadrans później zaplanowano rozpoczęcie audiencji prywatnej polskiego prezydenta u papieża. Później do Andrzeja Dudy dołączy polska delegacja. Przewidziano też tradycyjną wymianę upominków i wspólne zdjęcie. Z uwagi na obostrzenia epidemiczne media nie będą miały wstępu do Biblioteki Papieskiej, gdzie odbędzie się spotkanie.

O 11:20 (04:20 am) przewidziano spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem. O 13:15 (6:16 am) w Bazylice świętego Piotra polska delegacja weźmie udział we mszy przy grobie świętego Jana Pawła II. Liturgia będzie miała charakter prywatny. Prezydent przypomniał, że w tym roku przypadła 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły.

Na zakończenie wizyty para prezydencka spotka się w rzymskiej Bazylice świętego Bartłomieja ze Wspólnotą Sant’Egidio.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!