Cook County: program antykryzysowy dla małych firm z przedmieść

0
1045
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Rady Powiatu Cook Toni Preckwinkle ogłosiła uruchomienie programu antykryzysowego dla małych firm zlokalizowanych na przedmieściach Chicago. Na ten cel przeznaczonych zostanie 12,6 miliona dolarów z federalnych funduszów, otrzymanych przez władze powiatu w ramach ustawy CARES Act. Właściciele małych firm, które  ucierpiały w wyniku wybuchu pandemii koronawirusa, będą mogli starać się o granty do 10 tysięcy dolarów każdy. Wnioski o przyznanie pomocy należy składać drogą internetową: cookcountysmallbusinessassistance.com

Firmy starające się o granty nie mogą zatrudniać więcej niż 20 osób, ich dochody w okresie od marca do lipca w porównaniu do lutego spadły o 20 procent, przedsiębiorstwo nie zalega z płatnościami podatkowymi, nie ma przeciwko nim toczących się postępowań karnych i firma nie jest w trakcie postępowania upadłościowego. Wypłacanie pomocy finansowej zakończy się w styczniu 2021 roku.

Toni Preckwinkle ogłosiła także przeznaczenie 2,4 miliona dolarów na szkolenia edukacyjne właścicieli wszystkich biznesów w całym powiecie Cook. Program ten w większości opłacany jest przez organizacje filantropijne przy współpracy z lokalnymi instytucjami finasowymi.   

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!