Prezydent Andrzej Duda o spotkaniu z papieżem Franciszkiem

0
1454
Fot. Twitter: Kancelaria Prezydenta RP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Pandemia koronawirusa była głównym tematem spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z papieżem Franciszkiem. Po audiencji Andrzej Duda powiedział, że Ojciec Święty dziękował Polakom za pomoc, której udzielili Włochom i innym narodom w trudnym czasie epidemii.

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że spotkanie z papieżem było bardzo miłe i wzruszające. Przywódcy rozmawiali o sytuacji w Polsce i pandemii koronawirusa. Papież – jak wskazał prezydent Andrzej Duda – dziękował Polakom za solidarność okazaną w czasie pandemii. Andrzej Duda przypomniał, że oprócz pomocy wysłanej do Włoch i do Watykanu, Polska wsparła również państwa Partnerstwa Wschodniego i Bałkanów Zachodnich.

Papieska audiencja była głównym punktem trzeciego i ostatniego dnia wizyty pary prezydenckiej we Włoszech. To pierwsza zagraniczna podróż Andrzeja Dudy w nowej kadencji. Prezydent Duda wcześniej wziął udział we Mszy Świętej przy grobie Jana Pawła II, gdzie modlił się w imieniu narodu polskiego. Jak powiedział prezydent, wizyta przy grobie papieża Polaka miała również wynagrodzić brak tegorocznej narodowej pielgrzymki do miejsca spoczynku świętego papieża. Prezydent przypomniał, że z powodu pandemii narodowa pielgrzymka zaplanowana na 18 maja nie mogła przybyć do Watykanu. Prezydent razem z małżonką i polską delegacją złożył winiec na grobie Jana Pawła II w imieniu całego narodu. Modlił się za pośrednictwem świętego o powodzenia dla Ojczyzny.
Na zakończenie wizyty para prezydencka spotka się w rzymskiej Bazylice świętego Bartłomieja ze Wspólnotą Sant’Egidio.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!