Politycy PiS o stanie polskiej gospodarki po ośmiu latach rządów Zjednoczonej Prawicy

2
Fot. Facebook: PiS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Politycy Prawa i Sprawiedliwości podczas konferencji prasowej w Warszawie podkreślali, że po ośmiu latach rządów Zjednoczonej Prawicy stan polskiej gospodarki znacznie się poprawił. Zaznaczali także, że na rozwoju gospodarczym skorzystali obywatele, głównie polskie rodziny.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości i kandydat partii do Sejmu z radomskiego okręgu wyborczego Zbigniew Kuźmiuk powiedział, że polska gospodarka bardzo szybko zbliża się do poziomu państw Europy Zachodniej. Jak dodał, to samo widać w badaniach dotyczących średniego poziomu zamożności obywateli. “Wzrost PKB w naszym kraju podczas ośmiu lat naszych rządów, to jest 32 procent, podczas gdy chodzi o kraje strefy euro to jest zaledwie 11 procent” – powiedział.

Wiceminister rodziny i polityki społecznej oraz kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na senatora Barbara Socha podkreśliła, że szybki rozwój gospodarczy umożliwia między innymi wzrost wsparcia dla polskich rodzin. “Realizujemy program żłobka w każdej gminie. W tym roku nakłady na program “Maluch” to 5,5 miliarda złotych. Dla porównania za rządów naszych poprzedników roczny budżet malucha wynosił 150 milionów złotych” – powiedziała.

Zbigniew Kuźmiuk zaznaczył, że skalę wzrostu polskiej gospodarki pokazują dane liczbowe, które dużo mówią również o odzyskaniu wpływów z podatku VAT. “Podatek VAT, czyli główne źródło dochodów budżetowych. 123 miliardy złotych w 2015 roku i 289 miliardów złotych w roku obecnym. To pokazuje skale przyzwolenia naszych poprzedników na prywatyzację tego podatku” – powiedział.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. W tym samym dniu odbędzie się też referendum ogólnokrajowe. Wyborcy otrzymają karty z czterema pytaniami, dotyczącymi unijnego mechanizmu relokacji uchodźców, muru na polsko-białoruskiej granicy, wieku emerytalnego i sprzedaży majątku należącego do skarbu państwa.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!