Minister Z. Rau: nie będzie niemieckich porządków w Polsce

0
Fot. SparkChronicles
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

“Chcę Donaldowi Tuskowi jasno powiedzieć: nie będzie niemieckich porządków w Polsce” – napisał minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau w mediach społecznościowych.

Szef polskiej dyplomacji odniósł się w ten sposób do słów byłego premiera o potrzebie zaprowadzenia w Polsce pewnego porządku, który mamy zawdzięczać związkom z kulturą Zachodu. “Jak on to rozumie – z kulturą niemiecką” – podkreślił Zbigniew Rau.

Szef MSZ zwrócił uwagę, że Niemcy najintensywniej zabiegali o wprowadzenie swoich porządków na ziemiach polskich w czasach zaborów i okupacji III Rzeszy. “W pierwszym przypadku zakładali, że jesteśmy Irokezami, czy wręcz dzikusami, jak to ujmował Fryderyk II, a w drugim po prostu untermenschami” – napisał na platformie X.

Zbigniew Rau dodał, że w obu przypadkach istota tych porządków miała się sprowadzać do przekonania – zarówno Niemców, jak i Polaków – że między naszymi nacjami nie ma miejsca na żadną postać równości, ani moralnej, ani intelektualnej, ani cywilizacyjnej. “Rysy tego przekonania dostrzegam właśnie w myśleniu i działaniu lidera opozycji” – podkreślił we wpisie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!