Nowy Jork: D. Trump przed sądem, ruszył proces

0
Fot. CNN
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Ruszył nowojorski proces przeciwko Donaldowi Trumpowi i jego dwóm synom: Erikowi i Donaldowi Jr. Były prezydent USA i jego synowie są oskarżeni o to, że przez lata zawyżali wartość nieruchomości i aktywów należących do Trump Organization.

Tydzień temu sędzia z Nowego Jorku Arthur Engoron orzekł, że Trumpowie są winni oszustwa. Mieli przez lata zafałszowywać dane dotyczące wartości majątku firm przed organami podatkowymi, bankami, a także ubezpieczycielami. Prowadząca sprawę prokurator generalna Nowego Jorku, Letitia James domaga się teraz 250 milionów dolarów kary i usunięcia synów Trumpa z zarządu firmy. 
Były prezydent Stanów Zjednoczonych stawił się dziś w Nowym Jorku i nazwał proces “wstydem”, “oszustwem”, “horrorem”, a sędziego prowadzącego rozprawę “nieuczciwym”.

Donald Trump będzie sądzony także w innych sprawach. 4 marca przyszłego roku w Waszyngtonie ma ruszyć proces federalny w związku z próbą wpłynięcia na wynik wyborów prezydenckich z 2020 roku. 

Trump nastepnie ponownie stanie przed sądem stanowym w Nowym Jorku, tym razem w związku z zarzutami dotyczącymi ukrytych pieniędzy, a później przed sądem federalnym na Florydzie, gdzie zostanie oskarżony o niewłaściwe zarządzanie tajnymi dokumentami po odejściu z urzędu.

W późniejszym czasie Trump trafi przed sąd w Georgii, gdzie toczyć sie będzie sprawa także w związku z wyborami z 2020 roku i próbą zmiany wyników głosowania. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!