Polska – rzecznik rządu: około miliarda złotych na wycieczki szkolne

0
Fot. Facebook: PiS

Rzecznik rządu Piotr Mueller mówi, że celem przedstawionego przez Prawo i Sprawiedliwości programu “Bon szkolny – poznaj Polskę” jest zapewnienie możliwości udziału w edukacyjnych wycieczkach każdemu uczniowi w Polsce. Propozycję programową dotyczącą rozszerzenia obowiązującego programu resortu edukacji “Poznaj Polskę” przedstawił Komitet Wyborczy PiS.

Piotr Mueller mówił, że – oprócz edukacyjnych walorów – program będzie też sprzyjał rozwojowi lokalnej gospodarki. “Chcemy upowszechnić ten program, aby każde dziecko w szkole będzie mogło raz w roku wyjechać na dwudniowy wyjazd: do muzeum do innego miasta, do centrum nauki – po to, aby poznawać Polskę” – dodał Piotr Mueller. Rzecznik rządu podkreślił, że od przyszłego roku z programu będą mogli skorzystać wszyscy uczniowie w polskich szkołach. Budżet przedsięwzięcia to około miliarda złotych. “Chcemy, aby polscy uczniowie poznawali wszystkie zakątki Polski i w ten sposób budowali swoją tożsamość narodową” – zaznaczył.

Rzecznik rządu dodał, że liczy na “pozytywną konkurencję” między regionami o to, by właśnie do nich jak najliczniej przyjeżdżały szkolne wycieczki.

Bon szkolny – poznaj Polskę ma być rozwinięciem programu, który rozpoczął resort edukacji w 2021 roku – “Poznaj Polskę”. W jego ramach w 80 procentach będą dofinansowywane wycieczki jednodniowe – do pięciu tysięcy złotych, dwudniowe – do dziesięciu tysięcy, oraz trzydniowe – do piętnastu tysięcy złotych. Na finansowanie przedsięwzięcia w tym roku przewidziano łącznie 50 milionów złotych. Wsparcie dotyczy zarówno publicznych, jak i niepublicznych szkół.

Dzięki programowi edukacja dzieci i młodzieży ma być bardziej atrakcyjna między innymi poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!