Polska: Z.Ziobro (SP) o projekcie uchwały Sejmu ws. uchodźców

0
Fot. Twitter: Zbigniew Ziobro/SP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Lider Suwerennej Polski, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział złożenie w Sejmie projektu uchwały w sprawie przyjmowania uchodźców przez kraje Unii Europejskiej. Chodzi o przyjęte przedwczoraj, przy sprzeciwie Polski i Węgier, przez ministrów spraw wewnętrznych krajów unijnych zapisy paktu migracyjnego.

Zbigniew Ziobro mówił o propozycji uchwały Sejmu podczas konferencji prasowej w Płocku po posiedzeniu Zarządu Suwerennej Polski. Dodawał, że bogate kraje Unii Europejskiej, które “zapraszały do siebie migrantów z Afryki Północnej, czy krajów arabskich, dziś nie są w stanie sobie z ich napływem poradzić i wpadły na pomysł, aby obdarzyć nas tego rodzaju prezentem”. Jak powiedział, Suwerenna Polska nie zgodzi się na narzucane przez – jak się wyraził – “unijnych eurokratów” rozwiązania i stąd propozycja uchwały Sejmu.

W pakiecie migracyjnym zapisano zasadę warunkowości – albo kraje zgodzą się na relokację migrantów docierających na południe Europy przez Morze Śródziemne, albo będą płacić około 20 tysięcy euro za każdą nieprzyjętą osobę. Zgodnie z założeniami pakietu migracyjnego rocznie Unia Europejska ma przyjmować około 30 tysięcy migrantów, a przy podziale na poszczególne kraje mają być brane pod uwagę PKB i liczba ludności. 

Władze zapewniają, że Polska nie dopuści do przymusowej relokacji migrantów ani do wprowadzenia opłat za nieprzyjętych migrantów. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że kwestia ta będzie z pewnością omawiana na szczycie przywódców państw unijnych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!