Polska: Sejm skierował do dalszych prac projekt o laptopach dla uczniów

0
171
Fot. Twitter: Sejm RP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sejm skierował do dalszych prac w sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży poselski projekt o laptopach dla uczniów. Dzięki niemu uczniowie klas IV szkół publicznych i niepublicznych otrzymają własne laptopy, a nauczyciele w szkołach publicznych bony na zakup laptopów. 

Przedstawiając projekt szefowa komisji edukacji, Mirosława Stachowiak-Różecka z Prawa i Sprawiedliwości, mówiła, że ustawa ma wyrównać szanse uczniów i zapobiec wykluczeniu cyfrowemu. 

Podczas dyskusji popracie dla tej propozycji zadeklarował w imieniu klubu Prawa i Sprawiedliwości poseł Sławomir Skwarek. Zwracał on między innymi uwagę na to, że czas pandemii ujawnił nie tylko deficyt sprzętu komputerowego, ale i dostępu do Internetu, co utrudniło realizację obowiązku szkolnego szczególnie dzieciom z terenów wiejskich i mniej zamożnych rodzin.

Przedstawiciele klubów opozycyjnych również deklarowali poparcie dla przedstawionego w Sejmie projektu. Postulowali skierowanie go do dalszych prac w komisji edukacji, nauki i młodzieży, by między innymi poszerzyć grono uprawnionych do otrzymania laptopa uczniów i nauczycieli. Mówiła o tym Elżbieta Gapińska z Koalicji Obywatelskiej.

Zgodnie z projektowaną ustawą, pierwsze laptopy miałyby trafić do uczniów od roku szkolnego 2023/2024. Laptopy będą przekazywane uczniom na podstawie umowy zawieranej przez organ prowadzący szkołę lub placówkę z rodzicem ucznia. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!