Polska: Jarosław Kaczyński o obywatelskim projekcie ustawy ws. ochrony dzieci

0
212
Fot. Facebook: Prawo i Sprawiedliwość
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy dotyczącym ochrony dzieci. Został on przygotowany przez komitet “Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców”. Pod projektem podpisali się już m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek czy prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Szef PiS mówił, że w tej inicjatywie chodzi o to, aby dzieci nie były poddawane praktykom, które są dla nich szkodliwe i mogą prowadzić do daleko idących zmian psychicznych. 

Jarosław Kaczyński mówił, że chodzi seksualizację dzieci, wśród nich – jak wskazał – bardzo małych, w wieku przedszkolnym. Powiedział, że tego rodzaju praktyki występują dziś w niektórych miejscach Polski, a obecnie nie ma barier prawnych, które mogłyby je zatrzymać. Wyjaśnił, że z tego powodu pojawiła się społeczna inicjatywa ustawy, która ma chronić dzieci przed tego typu praktykami. 

W kwietniu w Sejmie zarejestrowano komitet inicjatywy ustawodawczej “Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców”. Projekt, który przygotował komitet ma zapobiegać “seksualizacji dzieci”. Przewiduje, że do każdego rodzica będzie należeć decyzja w sprawie tego, czy dziecko będzie zapoznawało się z takimi treściami w szkole.

By projekt obywatelski mógł zostać złożony w Sejmie, musi podpisać się pod nim 100 tysięcy osób. Na uzbieranie podpisów komitet ma trzy miesiące.

Wcześniej, w marcu, w Sejmie z inicjatywy marszałek Sejmu Elżbiety Witek pod hasłem “Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców” odbyła się debata. Oprócz Elżbiety Witek uczestniczyli w niej członkowie rządu, rodzice i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Dyskutowano o bezpieczeństwie dzieci oraz o zagrożeniach płynących z Internetu, przemocy i uzależnieniach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!