Prezes PiS J. Kaczyński o głosowaniu nad wotum nieufności wobec Z. Ziobry

0
157
Fot. Facebook: PiS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział, że między premierem Mateuszem Morawieckim a ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą jest “pewne napięcie”. Lider koalicji rządzącej mówił o tym w Polskim Radiu Wrocław. 

Jarosław Kaczyński podkreślił, że głosowanie nad wotum nieufności “na pewno nie będzie próbą sił” między premierem Mateuszem Morawieckim a ministrem Zbigniewem Ziobrą.

“Premier Morawiecki z całą pewnością będzie bronił z mównicy sejmowej ministra i będzie głosował, a także ci najbliżsi mu ludzie będą głosowali, za tym, by to wotum nieufności odrzucić. Natomiast nie przeczę, jest tutaj pewne napięcie, bardzo nad tym boleję” – mówił Jarosław Kaczyński. 

Prezes PiS powiedział, że racje dominują po stronie premiera.

“Minister po prostu nie dostrzega różnego rodzaju komplikacji, nie zdaje sobie sprawy z zakresu uwikłań, w których jest Polska i musi być, bo jesteśmy na rynku światowym i jednocześnie jesteśmy w tych uwikłaniach, które wynikają z naszej obecności w Unii Europejskiej, a jednocześnie nasze społeczeństwo – i to jest wynik zdrowego rozsądku – chce, żeby Polska w Unii Europejskiej była” – mówił prezes PiS.
Jarosław Kaczyński powiedział, że biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, polityka szefa polskiego rządu wobec Unii Europejskiej jest “bezalternatywna”. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!