M.Błaszczak w NATO: Rosja chce odbudować imperium w Europie, nie możemy do tego dopuścić

0
146
Fot. Twitter: Mariusz Błaszczak
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Trzeba stanowczo przeciwstawić się rosyjskiej agresji i nie dopuścić, by Rosja odbudowała imperium w Europie – mówił w Brukseli minister obrony Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że imperium rosyjskie zagrażało i zagraża wolności państw europejskich.

Szef MON uczestniczył w belgijskiej stolicy w Grupie Kontaktowej do spraw Obrony Ukrainy, na której omawiano koordynację dozbrajania. Chodzi o to – jak mówił minister Błaszczak – by wsparcie trafiało w odpowiedzi na oczekiwania ukraińskie.

“Żeby te działania miały głęboki sens, żeby nie były przypadkowe. Zależy nam na tym, żeby wspierać Ukrainę” – powiedział szef MON.

Dodał, że z polskiego punktu widzenia niepodległa Ukraina oznacza niepodległą Polskę.

“Naszym celem jest to, żebyśmy mieli naszą południowo-wschodnią granicę z Ukrainą a nie z Rosją. Jeśli Rosja podbije Ukrainę, to nie zatrzyma się, tylko będzie szła dalej. Celem Kremla jest odbudowanie imperium. Mamy do czynienia z działaniami, które mają charakter zbrodni wojennych popełnianych przez Rosję na terytorium Ukrainy. Nie możemy dopuścić do tego, by ta wojna się rozlała dalej” – podkreślił minister Błaszczak.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!