Francja: rząd wprowadzi zasiłek aby złagodzić skutki inflacji

0
273
Fot. parisperfect.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Francuski rząd ogłosił, że wprowadzi specjalny zasiłek aby złagodzić skutki inflacji. Działanie te były zapowiadane przez prezydenta Emmanuela Macron podczas kwietniowej kampanii prezydenckiej. W ostatnich tygodniach we Francji odnotowano najwyższy poziom inflacji od ponad trzech dekad.

O wprowadzeniu specjalnego zasiłku poinformowała premier Francji Elisabeth Borne. Jak tłumaczyła, rządowe wsparcie będzie przeznaczone wyłącznie dla gospodarstw domowych o niskich dochodach. “To jednorazowa pomoc która trafi bezpośrednio na konto bankowe. Możemy uruchomić ją już po letnich wakacjach.” – ogłosiła szefowa francuskiego rządu w wywiadzie dla radia France Bleu. Elisabeth Borne zapowiedziała też rozpoczęcie prac nad ustawą antyinflacyjną i rządowym bonem na zakup żywności dla wszystkich Francuzów. 

Galopująca inflacja jest jednym z głównych tematów trwającej we Francji kampanii parlamentarnej. W maju ceny wzrosły o 5,2 procent, co stanowi rekord od 1985 roku. Opozycja coraz głośniej domaga się zamrożenia cen energii. Z kolei rząd przekonuje, że we Francji inflacja jeż niższa w porównaniu do krajów sąsiednich.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!