Prezydent A.Duda: zwycięstwo Ukrainy zapewni pokój na dziesięciolecia

0
121
Fot. Facebook: Kancelaria Prezydenta RP/Marek Borawski
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że wsparcie dla Ukrainy jest kluczowe, bowiem zwycięstwo tego kraju w wojnie z Rosją może zapewnić Europie pokój na długie lata, a nawet na dziesięciolecia.

Podczas wczesnoporannej konferencji prasowej po powrocie z Kijowa prezydent zaapelował również o budowanie dobrosąsiedzkich relacji z Ukrainą i Ukraińcami mimo trudności jakie konflikt na wschodzie przynosi również naszemu krajowi. Prosił również o kontynuowanie wsparcia dla uchodźców wojennych oraz dla obrońców Ukrainy mimo trudności jakie spadają na Polskę z powodu trwającego konfliktu.

“Wyparcie Rosjan z Ukrainy jest w głęboko pojętym naszym interesie, naszego bezpieczeństwa, a budowanie relacji dobrosąsiedzkich jest w interesie obu naszych narodów nie tylko na lata, na dziesięciolecia, ale i na stulecia” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Podczas wczorajszej wizyty w Kijowie polski przywódca zaproponował podpisanie nowego traktatu o dobrym sąsiedztwie z Ukrainą. Miałby on ustanowić nowy standard w relacjach między obydwoma krajami.

Dziś prezydent udaje się do szwajcarskiego Davos, gdzie bierze udział w Światowym Forum Ekonomicznym. Zgodnie z zapowiedziami rozmowy z przywódcami światowymi zogniskują się wokół Ukrainy i polityczno-gospodarczych konsekwencji rosyjskiej inwazji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!