Radca Rosji przy ONZ rezygnuje

0
290
Fot. Euractiv.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Radca Rosji przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie Borys Bondarow podał się do dymisji. Potępił wojnę na Ukrainie i politykę Kremla. 

W liście rezygnacyjnym udostępnionym przez szefa organizacji UN Watch Hillela Neuera, Borys Bondarow napisał, że agresywna wojna wytoczona Ukrainie i całemu Zachodowi przez Władimira Putina, to poważne przestępstwo wobec Ukraińcom, ale także wobec mieszkańców Rosji. Dodał, że litera Z będąca symbolem rosyjskiej inwazji “przekreśliła wszelkie nadzieje na wolne społeczeństwo w Rosji”

Jak napisał, poziom kłamstw i braku profesjonalizmu rosyjskiego MSZ zwiększył się w ostatnich 20 latach. “A w ostatnich latach jest katastrofalny. Zamiast obiektywnej informacji i analizy, mamy szablony propagandowe w duchu prasy z lat 30 XX wieku.

Zbudowano system, który sam siebie oszukuje” – napisał. Skrytykował także szefa MSZ Siergieja Ławrowa. “Przeszedł ewolucję od dobrze wykształconego intelektualisty, którego wielu szanowało, do osoby, która przekazuje sprzeczne komunikaty i wygraża światu bronią atomową” – napisał Borys Bondarow. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!