USA: za nami niekonwencjonalny wieczór wyborczy

Wiadomości z USA.

0
1139
Donald Trump debata telewizja NBC
Fot. Twitter: Dan Scavino

Wiadomości USA – za nami niekonwencjonalny wieczór polityczny.

Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Zamiast debaty ubiegający się o najwyższy urząd w Stanach Zjednoczonych politycy odpowiadali na pytania wyborców w dwóch różnych stacjach telewizyjnych – prezydent Donald Trump w NBC News, a były wiceprezydent  Joe Biden w ABC News. O odwołaniu drugiej debaty pisaliśmy już tutaj – kliknij.

I debata prezydencka – przeczytaj. Debata wiceprezydencka – przeczytaj.

Konkurencyjne wydarzenia odbyły się w dzień, w którym wcześniej planowano drugą debatę prezydencką w Miami. Po wykryciu zakażenia koronawirusem u prezydenta Trumpa komisja organizującą telewizyjne starcia kandydatów zaproponowała, by odbyła się ona w sposób wirtualny. Na taką formę nie zgodził się urzędujący prezydent – przeczytaj. 

Rozmowa prezydenta Trumpa w Miami rozpoczęła się od pytań dotyczących infekcji SARS-CoV-2. 

Prezydent zapewnił, że czuje się dobrze i opowiadał o szczegółach swojego powrotu do zdrowia. Obiecał też, że zaakceptuje pokojowe przekazanie władzy w przypadku wyborczej przegranej. Podkreślił jednak, że chce by były to uczciwe wybory. Następnie przeszedł do krytyki demokratów. Wymienił też powody, dla których to na niego Amerykanie powinni oddać głos. Jak argumentował Stany Zjednoczone mają najsilniejszą gospodarkę na świecie. Niedługo też pojawią się szczepionki na koronawirusa. Podkreślał też wzrost miejsc pracy oraz reformę wojska.

Z kolei Joe Biden w Filadelfii podkreślał, że za prezydentury Trumpa Stany Zjednoczone “nie cieszą się zaufaniem na świecie”. 

Krytykował prezydenta  za relacje z przywódcami Rosji i  Korei Północnej. Kandydat demokratów nie wykluczył zwiększenia liczby sędziów Sądu Najwyższego w przypadku wygranej. Komentując sytuację na świecie wymienił Białoruś , Polskę i Węgry wśród państw gdzie rozwija się reżim totalitarny.  Ostatnią debatę prezydencką zaplanowano na 22 października w Nashville. Wybory prezydenckie odbędą się 3 listopada. Do czwartku w przedterminowym głosowaniu udział wzięło już blisko 18 mln Amerykanów.

Więcej wiadomości z USA, wiadomości z Chicago i ze świata – sprawdź nas na Twitterze: kliknij

i na Facebooku: kliknij

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!