USA: Donald Trump odmawia udziału w wirtualnej debacie wyborczej

0
1049
Trump Biden - wybory
State Times
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykańska Komisja do Spraw Debat Prezydenckich ogłosiła, że kolejna debata telewizyjna pomiędzy Donaldem Trumpem a Joe Bidenem odbędzie się wirtualnie. Kandydat demokratów przystał na nową formułę. Prezydent Donald Trump oświadczył, że w takiej debacie nie weźmie udziału.

Kolejna debata prezydencka miała się odbyć 15 października w Miami. Tym razem pytania miała zadawać przede wszystkim zgromadzona w sali publiczność. Ten element debaty nie został zmieniony. Komisja zdecydowała, że kandydaci wezmą udział w dyskusji wirtualnie, z osobnych lokalizacji. Sztab kandydata demokratów zaakceptował propozycję. “Wiceprezydent Biden z niecierpliwością czeka na okazję, by mówić bezpośrednio do Amerykanów” – oświadczyła rzeczniczka Joe Bidena Kate Bedingfield.

Prezydent Donald Trump skrytykował Komisję do Spraw Debat Prezydenckich za zmianę formuły debaty. “Dowiedziałem się przed chwilą, że Komisja zmieniła charakter debaty. Nie wezmę udziału w debacie wirtualnej” – oświadczył amerykański prezydent w wywiadzie dla telewizji Fox Business. Sztab Donalda Trumpa zapowiedział, że zamiast udziału w debacie zorganizuje w tym samym czasie wiec wyborczy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!