USA – National Constitution Center: wtorkowa konferencja prezydenta Donalda Trumpa w Filadelfii

0
Fot. Twitter: Team Trump
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Donald Trump wziął we wtorek udział w spotkaniu z mieszkańcami Filadelfii. Organizatorem konferencji w National Constitution Center była stacja telewizyjna ABC News. Moderatorem spotkania był jej dziennikarz George Stephanopoulos. Donald Trump odpowiadał na pytania publiczności i prowadzącego zebranie. George Stephanopoulos zapytał Prezydenta m.in. o to czy mógł zrobić więcej w powstrzymaniu pandemii koronawirusa: „Nie sądzę’ – odpowiedział Donald Trump i dodał:

„To ja byłem osobą, która zamknęła granice kraju i to długo przed tym zanim jakikolwiek ekspert powiedział, że powinienem to zrobić. Myślę, że mielibyśmy 2 miliony ofiar śmiertelnych, gdybym nie zamknął kraju. Myślę, że zrobiliśmy świetną robotę.”

Laura Galvas, dyplomowana pielęgniarka z przedmieść Pittsburgha, zapytała prezydenta, czy w świetle ostatnich protestów, ​​w Stanach Zjednoczonych panuje niesprawiedliwość rasowa, a jeśli tak, to co można zrobić, aby temu zaradzić.

„Uważam, że były to nieszczęśliwe zdarzenia. Myślę, że musimy wziąć pod uwagę fakt doskonałej pracy jaką wykonują policjanci. Są ludzie, którzy zostali uduszeni. To się zdarza. Popełniane są błedy  szczególnie w sytuacjach kiedy trzeba podejmować szybkie decyzje. Masz także „złe jednostki”, ale 99 procent policjantów to świetni ludzie. Jeśli mamy powstrzymać przestępczość to musimy oddać szacunek policji na jaki zasługuje” – powiedział Donald Trump.  

W wyborach prezydenckich w 2016 roku Donald Trump wygrał w Pensylwanii różnicą zaledwie 44,292 głosów. Niedawny sondaż przeprowadzony wśród prawdopodobnych wyborców w Keystone State wykazał, że Joe Biden prowadzi o dziewięć punktów procentowych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!