Nowy Jork: aktorka zwolniona z pracy za obraźliwy komentarz na TikToku ws. pogrzebu policjanta

0
1249
Fot. Social Telecast
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Jacqueline Guzman, aktorka z Nowego Jorku została zwolniona z pracy, po tym jak w miniony weekend umieściła w aplikacji mobilnej TikTok, swój obraźliwy komentarz na temat pogrzebu zabitego 21 stycznia nowojorskiego policjanta Jasona Rivery. 

Funkcjonariusz i jego 27-letni partner Wilbert Mora, który zmarł kilka dni po zdarzeniu, zostali wezwani do kłótni domowej w jednym z domów w dzielnicy Harlem. Obaj zostali postrzeleni podczas interwencji.

Pogrzeb Jasona Rivery odbył się w piątek w Katedrze Św. Patryka. Udział w nim wzięło tysiące osób. Część ulic na Manhattanie zostało zamkniętych dla ruchu drogowego. W trakcie uroczystości, Jacqueline Guzman wyraziła na TikToku z tego faktu swoje niezadowolenie:

„Nie musimy zamykać większości Dolnego Manhattanu, ponieważ jeden z gliniarzy zginął prawdopodobnie w trakcie niewłaściwego wykonywanie swojej pracy. Oni (policjanci) zabijają ludzi poniżej 22 roku życia każdego dnia bez szczególnego powodu, a my nie zamykamy dla nich miasta. To jest k…wsko niedorzeczne. A co jeśli ktoś ma teraz w tej okolicy atak serca? Nikt do niego nie dojedzie, ponieważ wszystko jest zablokowane dla jednego p…nego gliniarza.”

Aktorka później usunęła post. Jak się okazało za późno. Na Guzman posypała się lawina krytyki, a jej pracodawca, firma Face to Face Films, napisał w sobotę na swoim profilu na Facebooku, że rezygnuje ze współpracy z aktorką:

 „Face to Face Films nie popiera, ani nie może tolerować komentarzy dotyczących poległego oficera Rivery. Dlatego Guzman nie już członkiem naszej kompanii” – napisano w oświadczeniu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!