Illinois – IDOC: dochodzenie ws. przestępstw kryminalnych podczas prowadzonych zbiórek

0
IDOC więzienie prison
Fot. ACLU of Illinois
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Dochodzenie przeprowadzone przez biuro Inspektora Generalnego naszego stanu wykazało niewłaściwe wykorzystywanie osób skazanych za popełnienie przestępstw kryminalnych podczas zbiórek pieniędzy prowadzonych przez pracowników Departamentu Więziennictwa Illinois (IDOC). 

Pieniądze zebrane w ramach funduszy zasiłków pracowniczych (EBF) pozwoliły strażnikom więziennym i innym pracownikom IDOC na zorganizowanie przyjęcia świątecznego oraz opłacenie wycieczki na zawody golfowe i aranżacji kwiatowych na pogrzeby bliskich kolegów czy inne prywatne uroczystości. W tym celu więźniowie byli wykorzystywani do mycia samochodów, czyszczenia butów, strzyżenia włosów oraz sprzedaży drewna i roślin, co jest sprzeczne z przepisami stanowymi. 

W raporcie można także przeczytać o innych nadużyciach pracowników IDOC, w tym: o pozyskiwaniu pieniędzy od lokalnych firm bez sprawdzania, czy mają one ze stanem podpisane kontrakty w innych  sprawach, pobieraniu zbyt wysokich marż na sprzedaż pamiątek poza sklepami więziennymi czy organizowaniu imprez związanych z funduszami pracowniczymi podczas godzin pracy.

4,5-letnie dochodzenie biura Inspektora Generalnego doprowadziło do zawieszenia na 30 dni w obowiązkach służbowych byłego szefa sztabu IDOC Edwina Bowena. Wezwano także władze Departamentu Więziennictwa Illinois do restrukturyzacji systemu dotyczącego funduszy zasiłków pracowniczych (EBF).

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!