Nowy Jork: w piątek impreza sylwestrowa na Time Square

0
Fot. WCBD NYE 2017
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Jedna z największych noworocznych uroczystości na świecie powraca do kalendarza imprez, czyli noc sylwestrowa na Times Square w Nowym Jorku. Wydarzenia rozpoczną się po godzinie 3 pm, trzy godziny później niż zwykle w związku z ograniczeniami i pandemią koronawirusa.

Każda osoba, która chce uczestniczyć musi pokazać swój dokument tożsamości i kartę zaszczepienia na COVID-19. Osoby, które z powodów medycznych nie mogą się zaszczepić muszą przedstawić negatywny test na koronawirusa. Wszyscy uczestniczy muszą nosić maski.

O godzinie 6 pm rozpocznie się oficjalnie ceremonia podświetlenia noworocznej kuli razem z występami tancerzy oraz innych artystów, po godzinie 8 pm na scenie zaśpiewają m.in. LL Cool J, Karol G czy Chloe. 

Tuż przed północą piosenkarką KT Tunstall zaśpiewa piosenkę “Imagine” Johna Lennona, tuż przed oficjalnym opuszczeniem noworocznej kuli i fajerwerkami.

Tegoroczna impreza będzie transmitowana przez telewizje (ABC, NY1) oraz w internecie (szczegóły na tsq.org/nye).

Biuro burmistrza Nowego Jorku Billa de Blasio zapowiedziało, że na tegorocznym sylwestrze na Times Square, będzie mogła wziąć udział ograniczona liczba uczestników. Do stref widokowych zostanie wpuszczonych 15 tysięcy osób, zamiast tradycyjnie 58 tysięcy.  Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami wszyscy, poza dziećmi do 5 roku życia, są zobowiązani do okazania dowodu szczepienia. Nieszczepione dzieci poniżej 5 roku życia muszą być w towarzystwie zaszczepionej osoby.

Jeszcze w listopadzie de Blasio ogłosił powrót w tym roku dużej uroczystości sylwestrowej na Times Square na pełną skalę.

Jednak wskaźniki transmisji wirusa w Nowym Jorku rosną tak szybko, że około 1,7 procent wszystkich mieszkańców Manhattanu zostało zainfekowanych tylko w ciągu ostatniego tygodnia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!