Afganistan: od niedzieli zaczęły obowiązywać restrykcyjne przepisy dot. kobiet

3
1103
Fot. voanews.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Od 26 grudnia w Afganistanie zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące kobiet.

Od minionej niedzieli kobiety nie mogą podróżować bez asysty bliskich, męskich krewnych na odcinku dłuższym niż 72 km. Firmy transportowe i prywatni przewoźnicy będą karani, jeśli złamią ten zakaz. Ponadto nie wolno przewozić kobiet bez hidżabu. Co więcej, niezależnie od publicznego czy prywatnego środka lokomocji, obowiązuje zakaz odtwarzania muzyki.

Nowe zalecenia dotyczące sytuacji kobiet w Afganistanie zostały ogłoszone zaledwie kilka tygodni po wprowadzeniu w życie zakazu wyświetlania w tlewizji jakichkolwiek filmów fabularnych, w tym seriali, w których występują aktorki. Nakazano też, by prezenterki telewizyjne nosiły hidżaby.

Talibowie zabronili już kobietom uprawiania sportów i obecności na stadionach. Zakazali też dziewczętom uczęszczania do szkół. 

Na razie kobietom zatrudnionym uprzednio w administracji talibowie przekazali, by nie powracały do pracy do czasu opracowania przez rządzących  nowych wytycznych. Ministerstwo Spraw Kobiet zostało zlikwidowane, a na jego miejsce powstało Ministerstwo Promocji Cnoty.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

3 KOMENTARZE

  1. Amerykańskie “feministki” i inne postępowe “osoby” napewno celowo pominą milczeniem taką wiadomość. Większość “postępowych” elit w USA i w Europie Zach. wielbi muzułmanów za ich chęć zniszczenia Ameryki i Izraela. Prawa kobiet w krajach muzułmańskich się nie liczą albo pomija się ten problem milczeniem. Najważniejsza jest walka z konserwatywną Ameryką i unicestwienie Izraela. Czy podobnego celu nie mieli naziści? Emerytowany dziennikarz polskiej sekcji BBC Andrzej Koraszewski napisał na portalu “Studio Opinii”: “ideologia islamskiego fundamentalizmu jest ściśle powiązana z nazizmem i całkowicie sprzeczna z ideą praw człowieka”. Nic dodać nic ująć.

  2. USA wpompowalo w Afganistan przez 20 lat ogromne kwoty na ucywilizowanie tego kraju. Wyszkolono i uzbrojono afganska armie, ktora bez jednego wystrzalu poddala sie Talibom, wiec co sie czepiasz feministek amerykanskich chopie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!