USA: w Nowym Jorku brakuje pracowników

0
570
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W Nowym Jorku brakuje rąk do pracy. Jak podają tamtejsze media, w lipcu przybyło ponad 40 tysięcy miejsc pracy, natomiast podania o zasiłek dla bezrobotnych złożyło ponad 30 tysięcy nowojorczyków. Właściciele firm apelują do waszyngtońskiej administracji o ograniczenie funduszy dla bezrobotnych.

Mimo, iż prawie połowa nowojorskich restauracji i kafejek zbankrutowała z powodu pandemii koronawirusa, ci którym się udało przetrwać, są w trudnej sytuacji z powodu braku personelu. Kucharze i kelnerzy są na wagę złota. W podobnej sytuacji jest większość małych firm. Zamkniętych jest również wiele restauracji “fast food”, hoteli, punktów usługowych, bowiem nie ma
chętnych do pracy. Powodem są fundusze stymulacyjne, przyznane przez rząd prezydenta Joe Bidena, i podwyższony zasiłek dla bezrobotnych. Ludzie nie mają więc motywacji do szukania pracy, bowiem dostają więcej, niż oferują pracodawcy.

Na dodatek w najbliższych dniach mają wejść w życie nowe ograniczenia. O pracę w punktach usługowych będą mogli ubiegać się tylko ci, którzy pokażą dowód, że są zaszczepieni. Władze stanowe chcą również wprowadzić obowiązek okazywania dokumentu szczepienia dla gości w hotelach i restauracji. Stowarzyszenie Przedstawicieli Małych i Średnich Biznesów apeluje do władz stanowych mówiąc: “Nie poddaliśmy się pandemii, a teraz zniszczą nas urzędnicy”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!