Świat: grupa chińskich hakerów APT31 zaatakowała w tym roku systemy w USA, Kanadzie i Rosji

0
439
haker
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Według międzynarodowej firmy The Positive Technologies, która zajmuje się cyberbezpieczeństwem, grupa chińskich hakerów znanych jako APT31 zaatakowała w pierwszym półroczu 2021 roku systemy komputerowe m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Mongolii, ale także w Rosji i na Białorusi. Hakerzy użyli metody phishingu. Rozesłali emaile, w których znajdowało się ukryte oprogramowanie do włamań na serwery instytucji rządowych i finansowych, pozwalające przestępcom przejąć kontrolę na komputerami ofiar.

APT31 to grupa hakerów dziłających na zlecenia mafii, współpracującej z chińskimi służbami specjalnymi. Zdaniem specjalistów z The Positive Technologies nie jest możliwe, by włamywali się oni na rosyjskie serwery rządowe bez zgody chińskich władz. 

APT31 (znany również jako Hurricane Panda i Zirconium) działa od co najmniej 2016 roku. Grupa jest szczególnie zainteresowana sektorem publicznym na całym świecie. Jej ofiarami wcześniej był rząd Finlandii i przypuszczalnie rządy Norwegii i Niemiec.

Wielu badaczy podejrzewa, że APT31 stoi również za serią ataków na organizacje i osoby bliskie kandydatom na prezydenta USA podczas kampanii wyborczej w 2020 roku. Inne cele grupy to firmy z branży lotniczej i obronnej, międzynarodowe firmy finansowe, technologiczne, telekomunikacyjne i środki masowego przekazu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!