Indiana: 3 mln kary za zanieczyszczenie odpadami jeziora Michigan

0
552
Fot. elpc.org
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Jeden z największych trucicieli wód jeziora Michigan zgodził się zapłacić grzywnę w wysokości 3 milionów dolarów po tym, jak poprzedni właściciel firmy, ArcelorMittal, wrzucił do tego akwenu ogromne ilości stężonego amoniaku i cyjanku. Zdarzenie miało miejsce w sierpniu 2019 roku w północno-zachodniej części stanu Indiana. W wyniku zrzutu odpadów zginęły tysiące ryb.

Ugoda prawna złożona w sądzie federalnym w Hammond, Indiana wymaga także od Cleveland Cliffs podjęcia w przyszłości odpowiednich kroków w celu zapobieżenia podobnym sytuacjom i przestrzegania przepisów ochrony środowiska oraz informowania o sposobach utylizacji odpadów. Chodzi głównie o lokalizację huty firmy w Burns Harbor. Kierownictwo przedsiębiorstwa zobowiązały się także do informowania władz lokalnych i Parku Narodowego Indiana Dunes, w przypadku zrzucania do rzeki Little Calumet cyjanku, którego poziom przekroczyłby dozwolone limity.

Oprócz zapłacenia 3 milionów dolarów grzywny, podzielonych równo między rząd federalny i stan Indiana, Cleveland Cliffs zobowiązała się do przekazania 127 akrów ziemi parkowi narodowemu, położonemu w pobliżu wschodniego odgałęzienia rzeki Little Calumet.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!