J. Sasin po wizycie na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych

0
742
Fot. Facebook: KGHM to my
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kondycja polskiej gospodarki, współpraca między giełdami Polski i Stanów Zjednoczonych oraz sytuacja na Ukrainie – to tematy rozmów wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina z zarządem Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych. 

Jacek Sasin mówił, że w czasie rozmów przekazano Amerykanom informacje, że polska gospodarka ma się dobrze i “przeszła suchą stopą przez pandemię koronawirusa i wywołany tym kryzys” oraz że Polska ma rekordowy wzrost gospodarczy – 5,6 procent w 2021 roku.

Tematem rozmów była też sytuacja za naszą wschodnią granicą. “Dużo rozmawialiśmy o sytuacji na Ukrainie i o wpływie tej sytuacji na gospodarkę zarówno w Polsce, w Europie jak i w Stanach Zjednoczonych, o potencjalnych zagrożeniach dla gospodarki, które ta sytuacja niesie” – mówił Jacek Sasin. 

Razem z wicepremierem Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych odwiedzili minister rozwoju i technologii Piotr Nowak, prezes KGHM Marcin Chludziński oraz prezes Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych Marek Dietl. Prezes GPW mówił, że z dużym zainteresowaniem Amerykanów spotkał się system do tokenizacji dzieł sztuki i obrotu aktywami finansowymi.

“Tu będzie współpraca na bazie naszych technologii. Jeszcze w kuluarach potwierdziliśmy, że takich rozwiązań nie ma Nowojorska Giełda, a nasza giełda już takie tworzy i tutaj współpraca wydaje się bardziej niż prawdopodobna” – powiedział Marek Dietl. “Drugi wymiar tej współpracy to informacje o raportowaniu ESG – environmental, social and governance – czyli jak oddziałują spółki na środowisko, na sprawy społeczne i na ład korporacyjny” – dodał prezes GPW.  

Wczoraj w Waszyngtonie Jacek Sasin wziął udział w uroczystości podpisania umowy na budowę w Polsce małych reaktorów jądrowych. Spotkał się także z sekretarzem energii USA oraz szefową Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!