Wisconsin: Kyle Rittenhouse został zwolniony z aresztu za kaucją

Wiadomości Winsconsin

0
2273
Kyle Rittenhouse
Fot. Antioch Police Department/
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kyle Rittenhouse, 17-latek z Illinois oskarżony o zabicie dwóch osób i ranienie trzeciej podczas protestu w Wisconsin wpłacił w piątek 2 miliony dolarów kaucji i został zwolniony z aresztu.

Rittenhouse podczas sierpniowych demonstracji w Kenosha zastrzelił Josepha Rosenbauma i Anthony’ego Hubera oraz zranił Gaige Grosskreutza. Do manifestacji przeciwko brutalności policji doszło po postrzeleniu w plecy Jacoba Blake’a. Pochodzący z Antioch w Illinois Rittenhouse tłumaczył, że otworzył ogień w samoobronie po tym jak został zaatakowany przez protestujących. Kaucję wpłacono dziś ok. 2 po południu. Wstępna rozprawa zaplanowana jest na 3 grudnia. 

Jak donosi Washington Post powołując się na rozmowę telefoniczną, którą odbył z nimi Kyle Rittenhouse – broń użytą podczas protestu w Winsconsin 17-latek kupił za pieniądze, które otrzymał z pomocy finansowej podczas pandemii, którą otrzymywali Amerykanie w USA. Kyle miał powiedzieć w wywiadzie, że gdy otrzymał pierwsze 1,200 dolarów, użył je do zakupu broni.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!