USA: krajowy ekspert dr Anthony Fauci ostrzega 7 stanów ws. koronawirusa

0
1667
Twitter: The Hill
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Krajowy ekspert ds. Chorób Zakaźnych dr Anthony Fauci ostrzega 7 stanów, w tym Illinois, aby podjęły dodatkowe środki ostrożności przed wzrostem liczby COVID-19 w trakcie świątecznego weekendu. Fauci ostrzegł, że nieostrożność wobec koronawirusa może wywołać gwałtowny wzrost zachorowań, podobnie jak to miało miejsce po świętach Memorial Day i 4 lipca. Oznacza to trzymanie się z dala od zatłoczonych pikników, podwórek i plaż. Istnieje obawa, że Amerykanie są już zmęczeni środkami ostrożności związanymi z COVID-19. 

„Nie chcesz być kimś, kto szerzy epidemię. Chcesz być częścią rozwiązania, a nie częścią problemu” mówił dr Fauci w programie „Today”. 

Wśród stanów szczególnie zagrożonych wzrostem COVID-19 Fauci wymienia obok Illinois,Dakotę Północną i Południową, Iowa, Arkansas, Missouri i Indianę. Fauci zachęca do noszenia masek w miejscach publicznych i przestrzegania wytycznych dotyczących dystansu społecznego. Stany Zjednoczone odnotowały ponad 6 milionów potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym prawie 187 000 zgonów.

Departament Zdrowia Publicznego Illinois zgłosił 5368 nowych przypadków koronawirusa po przetworzeniu danych z zaległych testów. Odnotowano też 29 dodatkowych zgonów. Osoby , które zmarły w wyniku COVID-19  są w wieku od 40-90 lat. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!