Chicago: przed nami długi weekend

0
1153
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Przed nami długi weekend ze względu na przypadający w poniedziałek Labor Day. To święto federalne. Zamknięte są rządowe agencje, instytucje finansowe, poczta, szkoły i uniwersytety. To również dzień wolny dla większości pracowników władz stanowych i miejskich. Prawie 8000 dodatkowych funkcjonariuszy będzie strzec ulic Chicago w nadchodzący długi weekend. Zostaną też wydłużone godziny patrolowania z 8 do 12. Jak podkreślił dziś komendant David Brown Departament Policji w Chicago zastosuje podejście „wszystkie ręce na pokład”:

‘’W Święto Pracy celebrujemy ciężką pracę na terenie całego kraju. Miasto Chicago zostało zbudowane na zorganizowanej pracy.Ciężką prace mamy wpisaną w nasze DNA. Nikt nie pracuje ciężej niż odważni mężczyźni i kobiety w Chicagowskim Departamencie Policji, którzy tylko w tym roku odzyskali z chicagowskich ulic ponad 7 tysięcy sztuk broni

Komendant Brown w Roseland rozpoczął operację ‘’Clean’’ jako część planu CPD ograniczenia przemocy w mieście. Operacja Clean to próba „zmniejszenia przemocy i przestępczości poprzez wspólną pracę nad upiększaniem dzielnicy”, w ramach której wiele wydziałów miejskich świadczy usługi takie jak usuwanie graffiti, naprawianie zepsutych latarni ulicznych i nie tylko. Działania mające na celu zmniejszenie przestępczości rozpoczęły się po minionym weekendzie w Chicago, w którym od piątku po południu do poniedziałku rano zastrzelono co najmniej 55 osób, w tym 10 śmiertelnie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!