Illinois: wizyta Sekretarza Departamentu Transportu

0
181
Fot. Twitter: Gov. JB Pritzker
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Illinois odwiedził w środę Sekretarz Departamentu Transportu Stanów Zjednoczonych Pete Buttigieg. Podczas otwarcia nowego węzła komunikacyjnego Joliet Gateway Center powiedział m.in., że centrum „dotyka jednej z najbardziej podstawowych i ważnych części naszego codziennego życia, dojazdów do i z pracy”. W uroczystym otwarciu centrum w Joliet wzięli udział gubernator Illinois J.B. Pritzker i kongresmenem Bill Foster. Węzeł komunikacyjny został zbudowany wokół zamkniętej w 2014 roku stacji Union Station. Koszt 10-letniego projektu wyniósł 9,7 miliona dolarów. 

Jak powiedział Rick Kwasneski, przewodniczący Pace Suburban Bus Board, autobusy Pace kursujące z Joliet, obsługują około 600 pasażerów dziennie i obejmują trasy rozciągające się do Elwood i Bolingbrook. Pasażerowie mogą również korzystać z dwóch linii kolei Metra, które zapewniają szybki transport do centrum Chicago. 

Budowa Joliet Gateway Center jest jedną z wielu inwestycji finansowanych częściowo w ramach planu Pritzkera „Rebuild Illinois”, na który przeznaczono 45 miliardów dolarów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!