WHO twierdzi, że na COVID-19 zmarło niemal 15 mln osób

0
212
WHO
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Niemal 15 milionów osób na całym świecie zmarło dotąd na COVID-19. Takie dane podaje Światowa Organizacja Zdrowia. To trzykrotnie więcej niż w oficjalnych statystykach.

Specjaliści z WHO zebrali dane z placówek medycznych, a także dokonali symulacji matematycznych. Na podstawie skomplikowanych obliczeń uznali, że w pierwszych dwóch latach pandemii koronawirus zabił 14,9 miliona osób.

“Nasze szacunki wahają się od 13,3 milionów do 16,6 milionów. Do WHO zgłoszono w sumie niemal 4,5 miliona zgonów, co oznacza, że tych niezanotowanych przypadków, które zakończyły się śmiercią jest ponad 9 milionów. Czyli umarło 3 razy więcej osób niż sądziliśmy” – mówi analityk WHO William Msemburi. Do swoich wyliczeń specjaliści włączyli też przypadki zgonów, które nie były bezpośrednio spowodowane przez koronawirusa. Chodzi na przykład o osoby, które zmarły, bo przepełnione szpitale nie były w stanie im pomóc.

Według WHO, najwięcej osób umarło na COVID-19 w najbiedniejszych krajach. Wśród ofiar jest 57 procent mężczyzn i 43 procent kobiet.

Specjaliści z WHO liczyli, jak wiele więcej osób umarło na świecie w ciągu dwóch lat pandemii w porównaniu ze średnią z poprzednich lat. Najwyższy odsetek takich właśnie zgonów zanotowano w Egipcie, w Indiach i w Pakistanie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!