Illinois: niedobór nauczycieli w całym stanie, prawie 90 proc. okręgów szkolnych ma problem

0
224
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prawie 90 procent okręgów szkolnych w Illinois boryka się z brakiem nauczycieli. Zdaniem urzędników, w nadchodzących latach niedobór nauczycieli w całym stanie ma się jeszcze pogłębić. 

Stowarzyszenie Regionalnych Kuratorów Szkół Illinois (IARSS) przeprowadziło badania  w ponad 660 dystryktach edukacyjnych naszego stanu. Dane ankietowe pokazują jak trudno jest szkołom rekrutować nowych wysoko kwalifikowanych nauczycieli. W tym samym czasie obserwuje się exodus doświadczonych pedagogów na wcześniejsze emerytury. Powód to ogromny stres z jakim muszą zmagać się nauczyciele, spotęgowany sytuacją pandemiczną i polityczną w kraju.

88 procent okręgów szkolnych Illinois potwierdziło niewystarczającą liczbę nauczycieli, 77 procent uważa, że niedobór się pogłębia, a 93 procent przewiduje, że w nadchodzących latach problem ten jeszcze bardziej się pogorszy.

Z badania IARSS wynika także, że ponad 2 tysiące stanowisk w placówkach edukacyjnych albo jest nieobsadzonych, albo są one przydzielone osobom bez pełnych kwalifikacji. W 96 procent okręgów szkolnych brak jest zastępców nauczycieli, co wymusiło anulowanie zajęć lub przejście na naukę zdalną.

Z danych Rady Edukacyjnej Illinois (ISBA), od 2018 roku do pracy przyjęto ponad 5 tysięcy licencjonowanych pedagogów. Płace nauczycieli w naszym wzrosły do średniej ponad 70 tysięcy na rok.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!