Chicago: list do władz ws. wycofania propozycji dot. nowego systemu kar majątkowych dla członków gangów

0
558
Lori Lightfoot
Fot. NBC News Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Grupa adwokatów zajmujących się prawami obywatelskimi z Chicago przekazała w środę list do burmistrz Lori Lightfoot, prosząc ją o wycofanie propozycji rozporządzenia zaprezentowanego we wrześniu ubiegłego roku, które pozwala nakładanie kar finansowych na członków gangów i daje policji prawo do zajęcia ich dóbr materialnych.

Propozycja, zwana „Victims’ Justice Ordinance” („Rozporządzeniem o sprawiedliwości dla ofiar”), została przedstawiona w czasie, gdy w Chicago rośnie liczba przestępstw i wielu mieszkańców metropolii czuje się w niej coraz mniej bezpiecznie.

Sygnatariusze listu uważają, że wprowadzenie w życie nowego przepisu może niesłusznie wskazywać Afroamerykanów i Latynosów na członków zorganizowanych grup przestępczych, spowoduje wszczęcie kosztownych sporów sądowych w mieście i utrwali różnice rasowe w praktykach egzekwowania prawa.

Zarządzenie, jeśli zostanie zatwierdzone, pozwoli sędziom lub urzędnikom sądowym na nakładanie grzywien w wysokości do 10 tysięcy dolarów za każde wykroczenie oraz przejmowanie każdej własności, która jest bezpośrednio lub pośrednio wykorzystywana, lub przeznaczona do wykorzystania, w jakikolwiek sposób przez gangi.

Wzywa również do przejmowania wszelkiego mienia zdobytego przez gangi w wyniku ich nielegalnej działalności. Może to spowodować, że niewinni krewni podejrzanych przez policję członków gangu mogą zostać aresztowani.

Zapytana o krytykę propozycji zarządzenia, Lori Lightfoot powiedziała, że jej administracja musi zrobić więcej, aby edukować opinię publiczną na temat nowego przepisu. Dodała także, że zarekwirowane mienie należące do gangów, w tym pieniądze, zostanie wykorzystane na wsparcie ofiar przestępstw.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!