Illinois: prokuratorzy wielokrotnie naruszali zasady regulaminowe ws. Jussie Smollett’a

2
739
sąd
Fot. uscourts.gov
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

 „Prokuratorzy powiatu Cook, w tym prokurator stanowa Kim Foxx, wielokrotnie naruszali zasady regulaminowe w prowadzeniu sprawy Jussie Smolletta, a następnie wprowadzali opinię publiczną w błąd w nieudolnych próbach zachowania twarzy”, czytamy w opublikowanym 59-stronicowym raporcie specjalnego prokuratora Dana Webba. Dokument został sporządzony w sierpniu 2020 roku, a przekazany do wglądu opinii publicznej decyzją sędziego powiatu Cook Michaela Toomina. 

Specjalny prokurator Dan Webb nie znalazł dowodów na popełnienia przez Kim Foxx przestępstwa kryminalnego lub wpływania na sprawę znanych aktywistów społecznych lub celebrytów, ale podkreślił ignorowanie przez Foxx porad prawnych podwładnych i sporządzanie  fałszywych oświadczeń prasowych.

Foxx i inni prokuratorzy wielokrotnie wygłaszali nieprawdziwe publiczne oświadczenia o przyczynach oddalenia sprawy, o naturze zwolnienia Smolletta i o tak zwanym „wykluczeniu” Foxx ze sprawy. Według raportu powtarzające się fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia mogą stanowić naruszenie etyki prawnej. Dan Webb przesłał raport do stanowej Komisji Rejestracji i Dyscypliny Adwokackiej Illinois (ARDC), która bada domniemane wykroczenia prawników. ARDC ma do dyspozycji szereg opcji, w tym udzielenie nagany, zawieszenie lub nawet cofnięcie licencji Foxx.

9 grudnia ława przysięgłych uznała byłego aktora serialu „Empire” Jussie Smollett’a winnym 5 z 6 postawionych mu zarzutów. Aktor był oskarżony o zorganizowanie rasistowskiego, antygejowskiego ataku na siebie. Miał w tej sprawie okłamać policję w Chicago. Ogłoszenie wyroku ma nastąpić 27 stycznia 2022 roku. Smollettowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 KOMENTARZE

  1. Kim Fox otrzymała ok. $2mln na kampanię wyborczą od G.Sorosa. Podobnie jest w wielu innych miastach amerykańskich (LA, San Francisco, NY, Milwaukee ). Prokuratorzy wybrani za pieniądze Sorosa przestępców traktują jak ofiary, natomiast ofiary jak przestępców. Wszystko to ma zdestabilizować sytuację wewnętrzną Ameryki i umożliwić kontrolę rządu federalnego na obywatelami we wszystkich dziedzinach życia. Cel końcowy to wprowadzenie w USA ustroju totalitarnego w stylu komuno-faszystowskim. Coraz więcej “elit” partii “demokratycznej” sprzyja tej formie rządów.

  2. Nie mozna tez zapomniec jaka role w tym scenariuszu mial odegrac sam Donald Trump.
    Gdyby atak na Capitol 6 Stycznia sie udal i Biden nie zostalby zatwierdzony, to Trump bylby dzis dyktatorem, opartym o bojowki Proud Boys i tym podobnym.

    Za sznurki Trumpa-marionetki oczywiscie pociagalby Soros, oraz Bill Gates.
    99% amerykanskiego spoleczenstwa mialoby wstrzyknietego czipa, pod pretekstem tzw. szczepionki Covidov1984. Horror …..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!