Illinois: prokurator zapowiedział powstanie nowej grupy zadaniowej do walki z rosnącą liczbą kradzieży

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prokurator generalny stanu Illinois, Kwame Raoul, zapowiedział powstanie nowej grupy zadaniowej do walki z rosnącą liczbą kradzieży w sklepach detalicznych w Chicago i na przedmieściach (Organized Crime Retail Taskforce). Celem jest likwidacja zorganizowanych dużych grup przestępczych. Oblicza się, że straty właścicieli sklepów poniesione w wyniku grabieży mienia wyniosły w Illinois 45 miliardy dolarów.

Pieniądze te często wykorzystywane są do finansowania innych nielegalnych działań, takich jak handel ludźmi i narkotykami. Większa liczba napadów na sklepy zmusza wiele dużych firm do tworzenia własnych zespołów dochodzeniowych i ochroniarskich. Kradzieże to także narażanie na ryzyko utraty zdrowia pracowników punktów detalicznych. Od 2018 do 2020 roku CVS Pharmacy odnotowała 37-procentowy wzrost kradzieży w swoich aptekach, podczas, gdy użycie broni lub przemoc fizyczna podczas tych incydentów podwoiła się.

Grupa zadaniowa Organized Crime Retail Taskforce jest pierwszym tego rodzaju publiczno-prywatnym przedsięwzięciem na tak dużą skalę w Illinois.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!