Illinois: kompania US Foods zapłaci 160 tys. $ odszkodowania w sprawie o dyskryminację rasową i ze względu na płeć

0
697
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kompania US Foods, gigant usług gastronomicznych z główną siedzibą w Rosemont, Illinois zgodził się zapłacić 160 tysięcy dolarów odszkodowania niedoszłym pracownikom w sprawie o dyskryminację rasową i ze względu na płeć. 

Ugoda, ogłoszona przez Departament Pracy USA, obejmuje zaległe wynagrodzenie i odsetki dla 114 osób, głównie Afroamerykanów i kobiet, które starały się o zatrudnienie w centrum  dystrybucyjnym firmy w Bensenville w okresie od 1 stycznia 2018 roku do 30 czerwca 2019 roku. Sprawa  wyszła na jaw podczas rutynowej kontroli przeprowadzonej przez federalny Departament Pracy. US Foods ma kontrakty z Departamentem Rolnictwa USA i innymi agencjami rządowymi. Według przepisów państwowych, wykonawcom federalnym zabrania się dyskryminacji w zatrudnieniu ze względu na rasę, kolor skóry, religię, płeć, orientację seksualną, tożsamość płciową lub pochodzenie narodowe.

Na mocy porozumienia sądowego, 8 z 32 kobiet, które ubiegały się o stanowiska w pełnym wymiarze godzin, otrzyma co najmniej 6,382 dolary odszkodowania każda, a czarnoskórzy kandydaci na stanowiska w niepełnym wymiarze godzin po co najmniej 1,023 dolary każdy.

Oprócz ugody finansowej firma US Foods zgodziła się dostarczać dokumentację zatrudnienia przez trzy kolejne lata oraz złożyć oferty pracy kwalifikującym się wcześniej odrzuconym 114 kandydatom.

US Foods zatrudnia 26 tysięcy pracowników w ponad 70 lokalizacjach w całym kraju. W 2020 roku obroty US Foods wyniosły 22,9 miliarda dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!