Chiny: czy hotel otwarty w czerwcu jest najwyższy na świecie?

0
701
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Otwarty 19 czerwca J Hotel Shanghai Tower jest najwyższym hotelem na świecie. Tak przynajmniej twierdzą Chińczycy. Pokoje hotelowe zajmują najwyższe piętra liczącego 632 metry (ok. 2,000 stóp) wysokości drapacza chmur. Cena wynajmu waha się od 557 do 10,467 dolarów za noc. Klienci hotelu mogą liczyć m.in. na całodobową obsługę lokaja. Do ich dyspozycji są także: kryty basen, zestawy kosmetyków Hermes i Diptyque, wanny w kształcie płatków magnolii i luksusowe spa. W hotelu jest również siedem różnych miejsc do jedzenia, w tym kantońska restauracja o nazwie Heavenly Jin na najwyższym 120 piętrze. 

J Hotel Shanghai Tower jest jednocześnie najwyższym budynkiem w Chinach. Właścicielem wieżowca jest państwowa chińska grupa inwestycyjna Jin Jiang International. 

W 2018 roku, najwyższym hotelem świata Księgi Rekordów Guinnessa oficjalnie uznano Hotel Gevora w Dubaju (wysokość 356 metrów). Tytuł najwyższego hotelu jest zwykle stosowany tylko do budynków używanych w całości jako hotele, w przeciwieństwie do J Hotel, który zajmuje tylko górną część Shanghai Tower.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!